O Špagetce

Vítejte na Špagetce! Tento food blog je založen dvěma vysokoškolskými spolužáky, kteří zbožňují vaření a obecně prostě JÍDLO.

12446261_966382450111680_810678302_n

Jídlo je mou velkou zálibou, takový aktivní relax, u kterého můžu vždy úplně vypustit vše okolo a zaměřit se pouze na ingredience a chutě, a u kterého je stále co se učit. Zajímá mě cokoliv, co se jídla týká, takový food geek. Často si vařím jen pro sebe, hodně se tedy budu zaměřovat na rychlé “studentské” vaření, v uvozovkách proto, že vím, jak v mnoha případech taková strava může vypadat a přesně tomu se tu pokusíme vyhnout. Nejvíc mě ale baví o své výtvory podělit s ostatními a jelikož čím dál víc obdržuji žádosti o recepty, zdálo se to být jako docela praktický nápad to tu mít všechno pohromadě a sdílet nápady a tipy nejen s přáteli, ale i s kýmkoliv jiným, kdo si sem najde cestu :)

Petra

10553525_10203059125393652_2332741902677558700_n

Ahojte ešte raz, moje meno je Roman a mojím najväčším  hobby je varenie. Varenie je pre mňa kreatívna činnosť, ktorá mi prináša radosť a relax. Často varím len sám pre seba, najmä keď skúšam nové veci, ale najradšej varím pre niekoho kto si jedlo vie vychutnať a oceniť ho. K vareniu ma prinútil hlad 😀. Človek príde domov hladný a nie vždy je do čoho kusnúť, preto som začal experimentovať so surovinami ala “čo dom dal”a začal som skúmať ako jednotlivé suroviny chutia a čo sa k čomu hodí. Postupom času som zistil že ma to baví, a preto som sa o varenie začal zaujímať hlbšie. Varenie sa stalo mojím koníčkom a to prerástlo do lásky k vareniu a dobrému jedlu, preto dnes už varím dokonca aj keď niesom  hladný. Ako sa človek zdokonaluje, tak začína byť aj viac náročný na to čo vloží do úst, preto je pre mňa dôležité variť z čo najkvalitnejších, čerstvých surovín. Som študent a viem že študenti nemajú moc čas ,,vyvárať”, preto často volia menzy/jedálne kde sa o kvalite neraz dá jemne pochybovať. Ja by som chcel poukázať na to, že varenie je jednoduché, rýchle a pri troche snahy môže byť výsledok naozaj excelentný. :)

Roman