maccheroni a jarní hráškové pesto

Maccheroni a jarní hráškové pesto

Stejně jako Roman bych ráda začala nějakým rychlým a jednoduchým receptem, opět to budou těstoviny, nicméně tentokrát to bude s nádechem jara, vím, že zatím se nám zima vysmívá do tváře, třeba si tímto alespoň trochu tu jarní atmosféru navodíte. :) Je to ideální jídlo, pokud nemáte chuť se zaplácnout něčím těžkým a příliš sytým.

Zde jsou potřebné ingredience a množství:

U toho bych chtěla podotknout (a asi to budu připomínat často), že množství je spíše přibližné, nepíšu tedy konkrétní gramáže, řiďte se především chutí, ochutnávejte během vaření, obzvlášť u takového jednoduchého receptu s několika surovinami je dochucení zásadní.

 • Maccheroni či jiné těstoviny
 • Mražený hrášek /2 hrnky/
 • Pecorino (pokud nebude k sehnání, recept dobře funguje i s parmezánem, pecorino ale dle mě dodá výraznější chuť) /hrst/
 • Šťáva z citronu /2 lžičky/
 • Olivový olej /4 lžíce/
 • Sůl, pepř, čerstvá bazalka
 • Když mám chuť, tak tam občas hodím trošku chilli, ať to má grády :)

Postup:

 1. Nejdřív je potřeba dát si vařit vodu do jednoho hrnce na těstoviny a do druhého (menšího) na hrášek.
 2. Do osolené vroucí vody vsypte hrášek a povařte cca 5 minut.
 3. Hrášek poté proceďte a vraťte do hrnce, plotýnku stáhněte na minimum.
 4. Mezitím vařte těstoviny v osolené vodě.
 5. Rozmačkejte jej v hrnci jako když děláte bramborovou kaši, u hrášku to ideálně nepřežeňte, víc si užijete jeho chuť, když bude pesto hrubší.
 6. Během mačkání a míchání přidejte olivový olej, nastrouhané pecorino (trochu si ještě nechte na závěrečné posypání), šťávu z citronu, sůl, pepř a nasekanou bazalku.
 7. Hlavně vše během míchání chutnejte a v případě potřeby dochuťte. Olivový olej přidávejte dle konzistence pesta, nemělo by být ani suché, ale ani příliš mastné.
 8. Zceďte těstoviny, zakápněte olivovým olejem, přidejte pesto s trochou pecorina a můžete servírovat. :)

těstoviny s jarním hráškovým pestem

Fotka z jiného dne s penne – Možností je také po uvaření hrášku několik kuliček oddělat a ve finální fázi jimi celé jídlo posypat společně s pecorinem. Nezapomeňte je ale ochutit. :)

penne s hráškovým pestem

Petra

Leave a Reply